Promes (33) wil terugkeren naar Nederland: "Ik wil me verantwoorden"

2Reacties

Quincy Promes heeft tegenover RTL Boulevard aangegeven dat hij hoopt op een deal met justitie. Promes is veroordeeld voor een steekpartij en zou bij een terugkeer naar Nederland in de boeien worden geslagen.

In Nederland werd Promes veroordeeld voor het neersteken van zijn neef en betrokkenheid bij cocaïnehandel. Als RTL Boulevard hem een aantal vragen stelt over die zaken, heeft de aanvaller steeds hetzelfde antwoord paraat. "Daar kan ik geen uitspraken over doen", klinkt het. Ook wil de aanvaller benadrukken dat hij niet op de vlucht is. "Ik heb ervoor gekozen om voor mijn carrière te gaan. Ik heb het zeker niet ervaren als 'ik ren ervoor weg'. Ik ben nooit weggerend", legt hij zijn afwezigheid bij de rechtbank uit.

Promes hoopt met justitie tot een deal te komen. "Het verzoek is een vraag naar het hof toe onder welke voorwaarden ik terug naar Nederland kan komen", aldus de aanvaller. "Dat is een juridisch proces. Daar zijn we mee bezig. Ik wil me verantwoorden in Nederland en mijn carrière voortzetten. Dat ik bij wijze van een paar keer op en neer vlieg naar Nederland als ik word opgeroepen en dat ik gewoon kan doorvoetballen. Dat is wat ik wil."

'Daardoor ben ik van advocaat veranderd'
De aanvaller geeft aan dat hij al een tijdje hoopt er met justitie uit te komen. "Ik ben daardoor ook van advocaat veranderd. We wilden het over een andere boeg gooien. Om justitie te laten zien dat ik anders ben en niet op de vlucht en dat ik er graag uit wil komen met hun. Natuurlijk hoop ik dat ik vrij mag reizen. Ook naar Nederland. Wat daar voor nodig is, daar moet het hof met mijn advocaat een oplossing voor vinden als dat mogelijk is. Het liefst zou ik weer bij mijn moeder kunnen eten en mijn vrienden kunnen zien."

Promes wil zijn carrière als voetballer graag voortzetten. "Voetbal is mijn beroep uiteraard", klinkt het uit de mond van de 33-jarige aanvaller. "Ik ben nog lang niet klaar. Ik ben hongeriger dan ooit. Mijn carrière staat altijd op één. Natuurlijk wil ik dat weer oppakken. Dat zou ideaal zijn. Ik ren niet weg voor mijn verantwoordelijkheden. Maar dan is er wel hoop."