
Vol uitvak met Gent-fans zien Club Brugge liever geen kampioen worden: “Gunnen”
Filip Raes, de voorzitter van de supportersfederatie van KAA Gent, heeft uitgelegd dat de fans van KAA Gent liever Union SG kampioen zien worden dan Club Brugge. Gent neemt het in de laatste match op tegen Union SG in het Dudenpark en zorgt voor een uitverkocht uitvak.
Gent reist met 770 fans af naar Union, terwijl de club zelf geen belang meer heeft bij de match. Als Union wint, dan is het kampioen van de Jupiler Pro League en grijpt Club Brugge mis. Het merendeel van de achterban van Gent hoopt dat Union kampioen wordt.
Raes legt uit dat de fans van Gent hopen dat Union de kampioen wordt van de Jupiler Pro League in plaats van Club Brugge. “Sport gaat om winnen, maar laat ons zeggen dat wij voor één keer niet zo rouwig zullen zijn dat we verliezen”, deelt Raes via Het Nieuwsblad.
“Omdat we het Union gunnen. En ook door ons verleden met Club Brugge, natuurlijk. We zien Union liever kampioen spelen. Ik denk dat elke Buffalo-supporter nu wel met dat gevoel zit. Voor Union is er sympathie en de gunfactor. Met Club Brugge hebben we een heel andere band”, besluit Raes.
Met nog een laatste match te gaan staat Union SG aan kop in de Jupiler Pro League. De ploeg heeft nog altijd een punt meer dan Club Brugge. In de laatste match krijgt Club Brugge Royal Antwerp FC op bezoek in het Jan Breydelstadion.
Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de titelkansen van Union, het akkefietje met Vertonghen en Vermant in RSC Anderlecht – Club Brugge en de sterke prestatie van Cercle Brugge. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.
Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.