
Vijf Jonge Duivels om in de gaten te houden op EK U17, met De Cat en Genk-doelman
Vanaf maandag gaat de nationale U17 op zoek naar jeugdige roem. Op het Europees Kampioenschap in Albanië zijn de Jonge Duivels ingedeeld in een groep met stevige kleppers als Engeland, Italië en Tsjechië. Er zal dus kwaliteit nodig zijn om door te stoten richting halve finales. Gelukkig gaat er veel klasse schuil in de selectie van bondscoach Bob Browaeys. VoetbalPrimeur.be selecteerde vijf pareltjes voor de toekomst om extra in de gaten te houden.
Lucca Brughmans (KRC Genk)
Genk geniet pas goed en wel van de kunstjes van Mike Penders en daar staat de volgende diamant uit de talentenfabriek van Guy Martens al klaar. Nochtans streek de jongeling nog niet zo gek lang geleden neer in Limburg, nadat hij eerder bij de jeugd van PSV zat. Amper zestien is Brughmans, maar toch heeft hij al wat ervaring opgebouwd in het profvoetbal. Bij Jong Genk stond hij dit seizoen elf keer onder de lat en bij de A-ploeg mocht hij al enkele keren op de bank zitten. Zijn profiel beantwoordt aan de gekende (en hoge) Genkse standaarden: een imposante lengte (1,97 meter), maar toch razendsnel naar de grond en puik voetenwerk.
Wout Gielen (Juventus)
Tot voor kort timmerde ook hij aan de weg in Genk, totdat vorig jaar een droomtransfer volgde. In de voetsporen van onder meer Daouda Peeters en Samuel Mbangula hoopt ook de zeventienjarige Gielen op een dag door te breken bij La Vecchia Signora. Waar kan je als centrale verdediger beter de kneepjes van het vak leren dan in de laars? Gielen doet wat denken aan een linksvoetige versie van Matte Smets. Hij kan linies breken met zijn passing, beschikt over een uitstekende crossbal en durft hoog doordekken, omdat hij genoeg snelheid heeft om nog eens terug te keren wanneer het mis gaat. Troeven die hem op een dag tot Bianconero moeten verheffen.
Nathan De Cat (RSC Anderlecht)
Sinds kort de bekendste naam uit de Belgische EK-selectie. Enkele weken geleden schopte De Cat het tot de top-tien van jongste doelpuntenmakers ooit op Anderlecht. In de Champions’ Play-Off dan nog, op de Bosuil. Symbolisch, want het paars-witte jeugdproduct staat te boek als iemand zonder plankenkoorts. De Cat mag je gerust een all-round middenvelder noemen. Hij koppelt het fysieke vermogen om ballen te recuperen aan een bovenmatige basistechniek en vista. Nu al gaan er stemmen op om hem volgend seizoen geleidelijk aan in te passen in het Anderlecht-middenveld. In de laatste kwalificatiefase voor dit EK scoorde De Cat nog twee doelpunten. Dat belooft.
René Muteba (Standard Luik)
Ivan Leko staat niet meteen bekend als de man die van jong talent lanceren zijn persoonlijke missie maakt, maar de zeventienjarige Muteba kreeg in de Europe Play-Off toch al twee (weliswaar korte) invalbeurten geschonken. Zo gaat het bijzonder snel voor de spits, die in januari pas zijn debuut vierde voor de tweede ploeg van De Rouches. In Eerste Nationale staat zijn teller op één doelpuntje. Dan was hij beter bij schot in de eerste voorronde met de Jonge Duivels, want daar kroonde Muteba zich tot Belgisch topschutter met vier rozen. Zijn lange, stevige lijf moet meehelpen om de Engelse, Italiaanse en Tsjechische defensies te ontwrichten.
Jesse Bisiwu (Club Brugge)
Tot slot hebben ook Bruggelingen een ruw diamantje om naar uit te kijken in Albanië. Op z’n vijftiende (!) mocht Bisiwu al voor het eerst opdraven voor Club NXT, uitgerekend in een wedstrijd tegen de RSCA Futures. Anderhalf jaar later mag de flankaanvaller zich met 416 speelminuten nog geen vaste waarde noemen, maar tijdens de laatste speeldagen startte hij toch drie keer in de basis. Een goede voedingsbodem voor het komende seizoen. Met het EK U17 als wipplank? In ieder geval rekent Bob Browaeys op Bisiwu om vanop zijn linksbuiten gevaar te stichten. Met zijn onvoorspelbare acties en sleepbewegingen zou dat zeker moeten lukken.
Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de titelkansen van Union, het akkefietje met Vertonghen en Vermant in RSC Anderlecht – Club Brugge en de sterke prestatie van Cercle Brugge. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.
Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.