
OFFICIEEL: David vertrekt bij Lille: 'Napoli grootste kandidaat voor contract'
Jonathan David (25) vertrekt deze zomer bij Lille OSC. De Canadese spits heeft in een persoonlijke video op Instagram bevestigd dat hij de Franse club na vijf jaar gaat verlaten. Hij wil zijn aflopende contract niet verlengen. Napoli leidt de dans om zijn handtekening.
"Elk verhaal heeft een begin en een eind", begint David zijn afscheidsboodschap. "Ik wilde het jullie zelf vertellen: na vijf prachtige jaren bij de club is het tijd om afscheid te nemen."
De aankondiging zat er al een tijdje aan te komen. Hoewel David in eerdere interviews nog ruimte liet voor een mogelijke contractverlenging, stond zijn vertrek intern al langer vast. Volgens transferexpert Fabrizio Romano is Napoli momenteel de belangrijkste kandidaat om hem binnen te halen. De gesprekken zouden al in een vergevorderd stadium zijn. Bij de Serie A-topclub zou hij onder meer de concurrentie moeten aangaan met Rode Duivel Romelu Lukaku.
David kwam in 2020 over van KAA Gent voor een bedrag van zo’n 27 miljoen euro. In Lille groeide hij uit tot publiekslieveling én goalgetter. De teller staat inmiddels op 109 doelpunten in 231 wedstrijden. In zijn afscheidsvideo bedankt hij fans, spelers en staf.
"Ik weet dat het begin niet makkelijk was, maar ik hoop dat mijn doelpunten en vieringen jullie vreugde hebben gebracht", aldus David. "Dank voor jullie steun, ook in de moeilijke momenten. Dankzij jullie ben ik kunnen groeien tot de speler die ik nu ben."
Zijn laatste wedstrijd voor Lille is aanstaande zaterdag, thuis tegen Stade de Reims. David vertrekt als clubicoon én met een landstitel (2021) en Franse Supercup (2021) op zak.
De Canadees staat sinds 2020 onder contract bij Lille, nadat hij voor 27 miljoen euro werd overgenomen bij KAA Gent. Bij Gent maakte David uitstekende indruk. In 83 wedstrijden was hij betrokken bij 52 doelpunten.
Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de niet gegeven rode kaart voor Christian Burgess, de mindere prestatie(s) van RSC Anderlecht en KAA Gent en wordt er ook al voorspeld wie de titel zal pakken. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.
Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.