
Al eens piepen naar Europa: Champions League met Club Brugge en/of Union
Net als in een heleboel andere landen nadert de titelstrijd in de Jupiler Pro League haar ontknoping. Daarnaast komt er binnenkort ook een definitief antwoord op de verdeling van de Europese tickets. VoetbalPrimeur.be blikt al eens even vooruit op de Europese toernooien van komend seizoen, te beginnen met de Champions League. Zorgen Union Saint-Gilloise en Club Brugge voor twee Belgische deelnemers?
De Champions League is en blijft de heilige graal voor alle clubs. Dat is in ons land niet anders. Nu Union met nog twee speeldagen te gaan nog steeds aan de leiding staat, komt een historische deelname aan het kampioenenbal dichterbij dan ooit. Die primeur zou niet alleen deugd doen aan het eergevoel, maar ook in de portemonnee. De landskampioen krijgt namelijk een rechtstreeks ticket voor de ‘league phase’, wat op financieel vlak neerkomt op minstens 40 miljoen euro. Een érg sappig appeltje voor de dorst voor een club als Union.
Ook Club Brugge, dat de laatste jaren een vaste waarde was in de Champions League, kan die vetpotten uiteraard best gebruiken. Als virtuele nummer twee zou dat wel via de voorrondes moeten gebeuren. Het scenario waarin Club als tweede meteen in de ligafase zou uitkomen, is van de baan nu Athletic Bilbao is uitgeschakeld in de Europa League. Blauw-Zwart zal zich dus langs Union moeten knokken om nu al zekerheid te krijgen over de deelname. Anders wachten vanaf augustus twee kwalificatierondes, want het nummer twee uit de Jupiler Pro League stroomt in bij de voorlaatste voorronde van het niet-kampioenenspoor.
Clubs die hun plekje al verworven hebben
In België ligt nog geen enkel Europees ticket vast, maar in andere competities is dat wel al het geval. Zo is een eminent clubje van vijftien nu al zeker van deelname aan de ligafase van de CL 2025-2026 dankzij hun resultaten in hun nationale competitie: Atlético Madrid, FC Barcelona en Real Madrid (Spanje), Bayern München en Bayer Leverkusen (Duitsland), Liverpool FC (Engeland), Olympique Marseille, AS Monaco en Paris Saint-Germain (Frankrijk), Internazionale en Napoli (Italië), Ajax en PSV (Nederland), Slavia Praag (Tsjechië) en Olympiakos (Griekenland). Verder staat het al vast dat Real, Bayern, Liverpool, Inter en PSG in pot 1 zullen zitten bij de loting.
Dat betekent dat iets minder dan de helft van de 36 plaatsjes al zijn ingevuld. Daar moeten nog een heleboel (sub)toppers uit de G5 bijkomen, net als de landskampioenen van Portugal, Turkije en … België natuurlijk. Daarnaast zullen er nog zeven gelukkigen doorstromen vanuit de voorrondes, waarbij mogelijk dus Club Brugge of Union (als runner-up in de JPL). Tot slot krijgt ook de winnaar van de Europa League van dit jaar als beloning nog een ticket voor de CL. Manchester United en Tottenham Hotspur strijden daar later deze maand om in San Mamés (Bilbao).
De voorrondes
Laat ons als afsluiter de blik nog eens richten op die voorronde die Club of Union te wachten staat. Zoals gezegd begint het Belgische nummer twee dus aan haar jacht op de CL-ligafase in de voorlaatste voorronde in het niet-kampioenenspoor. Daarin treft het andere clubs uit de middelgrote Europese competities die niet als kampioen eindigden in hun land. Het gaat onder meer om de nummers twee uit Portugal en Turkije, de derde uit Nederland en de vierde uit Frankrijk. Om een indruk te geven van de mogelijke tegenstand voor Club of Union: afgaande op de huidige ranglijsten gaat het om SL Benfica, Fenerbahçe, Feyenoord of OGC Nice. Daar kunnen uit een vorige ronde nog clubs als Panathinaikos of Rangers FC bij komen.
Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de niet gegeven rode kaart voor Christian Burgess, de mindere prestatie(s) van RSC Anderlecht en KAA Gent en wordt er ook al voorspeld wie de titel zal pakken. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.
Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.