
De Cuyper is Alderweireld-goal niet vergeten: 'Nu mag Antwerp iets voor ons doen'
Club Brugge is dit seizoen nog de enige uitdager voor Union in de titelrace. Blauw-Zwart heeft zijn lot om kampioen te worden niet meer in eigen handen. Maxim De Cuyper geeft de titelstrijd nog lang niet op. De verdediger van Club Brugge hoopt op hulp uit 'onverwachte' hoek.
Met nog twee speeldagen te gaan heeft Union één punt meer dan Club Brugge. Als Blauw-Zwart de titel wil pakken, moet het op het einde van de rit minstens evenveel punten hebben als de Brusselaars om het kampioenschap te claimen. Union speelt nog tegen Royal Antwerp FC en KAA Gent. Club Brugge neemt het nog op tegen RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC.
Club Brugge is dus afhankelijk van de resultaten van Union. Nog niet zolang geleden hielp Club Brugge Antwerp aan de titel. Twee seizoenen geleden was het al uitgeteld voor de titel, maar toen won Club Brugge op de laatste speeldag nog van Union. Daardoor besliste het doelpunt van Toby Alderweireld in de 93e minuut tegen KRC Genk de titelstrijd in het voordeel van Antwerp.
De Cuyper is dat niet vergeten en met de nodige humor herrinert de verdediger van Club Brugge Antwerp nu nog eens aan die fase. “Nu mogen zij eens iets voor ons doen, hé”, grapt De Cuyper in Het Laatste Nieuws.
Antwerp voor de eer
Antwerp is mathematisch nog niet zeker van de vijfde plaats, maar heeft daarvoor wel de beste papieren. De Cuyper hoopt op het eergevoel van Antwerp. "Ze hebben nog maar weinig te winnen, maar oké. Ze spelen nog voor de eer. Ik kan me niet voorstellen dat je het veld opkomt en er niet vol voor gaat."
Bij Club Brugge heeft De Cuyper nog een contract tot 2028. Toch lijkt aan zijn laatste wedstrijden voor Blauw-Zwart bezig. Door zijn sterke prestaties in de Jupiler Pro League, in de Champions League en met de Rode Duivels speelde hij zich immers in de kijker van enkele buitenlandse clubs.
Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de niet gegeven rode kaart voor Christian Burgess, de mindere prestatie(s) van RSC Anderlecht en KAA Gent en wordt er ook al voorspeld wie de titel zal pakken. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.
Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.