Burgess over zege tegen Anderlecht

Burgess over zege tegen Anderlecht: “VAR duurde lang, maar scheids deed het goed”

14Reacties

Christian Burgess was zaterdagavond opnieuw een opvallende figuur in het shirt van Union Saint-Gilloise. De centrale verdediger zag zijn ploeg met 0-1 winnen op het veld van Anderlecht, maar kwam ook zelf in het oog van de storm na een stevige tackle op Angulo. Na de wedstrijd reageerde hij bij DAZN op de zege, de rol van de VAR én zijn gele kaart.

Voor Union was de zege in het Lotto Park een grote stap richting de titel, en dat besefte ook Burgess. “Het is een zeer goed resultaat voor ons. De drie punten, dat is exact wat we nodig hadden”, klonk het nuchter maar tevreden. “We moeten blijven focussen op onszelf, er komen nog twee grote wedstrijden aan.”


VAR in de schijnwerpers
De wedstrijd kende tal van onderbrekingen door langdurige VAR-interventies, en ook daar had Burgess een duidelijke mening over. “Ja, het was echt gek – iedere beslissing duurde zo lang”, zei hij. “Maar oké, het is een moeilijke match om scheidsrechter van te zijn, en uiteindelijk heeft hij het goed gedaan.”

Burgess zelf ontsnapte aan een tweede geel of rood na een forse ingreep op Angulo. Zelf vond hij de beslissing van scheidsrechter Smet terecht. “Nee, ik vind het zeker geen rode kaart,” stelde hij. “Weet je, het was gewoon een professionele overtreding, een duidelijke gele kaart. Dat was wat ik dacht – al heb ik het natuurlijk nog niet teruggezien.”

Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de nederlaag van KRC Genk tegen Union, de bekerwinst van Club Brugge tegen RSC Anderlecht en de degradatie van KV Kortrijk. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.

Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.