
Oud-speler Medved ziet Genk wegzakken in Play-Offs: "Jammer, net nu terugval"
Van de pole positie tot de bezemwagen. KRC Genk lijkt het overgrote deel van haar titelkansen verspeeld te hebben aan Union Saint-Gilloise en Club Brugge. Voor Dirk Medved, oud-speler en nog steeds betrokken bij de club, is dat een ontgoocheling.
Na een povere 1 op 15 lijkt de titelhoop helemaal vervlogen in Genk. "Het is jammer dat we na zo'n geweldig seizoen net nu in de Play-Offs een terugval kennen", zucht Dirk Medved bij Het Belang van Limburg. "Omdat de vorm net iets minder is, maar ook na te veel op z'n minst betwistbare scheidsrechterlijke beslissingen." De laatste weken heeft Thorsten Fink wat van zijn pluimen verloren, maar Medved blijft de Duitser dankbaar, omdat hij "een nieuwe wind heeft doen waaien".
Medved is geboren en getogen in Genk, al voetbalde hij uiteindelijk slechts één jaar voor de fusieclub. Bij voorganger Thor Waterschei was hij wel drie seizoenen aan de slag. Zijn hoogdagen beleefde de rechtsachter dan weer bij Club Brugge, waarmee hij in 1996 de laatste dubbel pakte. Intussen runt Medved al twintig jaar het themacafé van Genk. Daar is voetbal uiteraard gespreksonderwerp nummer één. "De beste trainers staan aan de toog", lacht hij.
Vanuit zijn job kan Medved ook een inschatting geven van de financiën van de club. Vanzelfsprekend was dit tot dusver een geslaagd jaar voor zijn themacafé, al verwacht hij na de zomer nog beter te doen. "Volgend seizoen speelt KRC Genk Europees en dat maakt wel een klein verschil. Ook in de aanloop naar de thuiswedstrijden", klinkt het nog.
Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de nederlaag van KRC Genk tegen Union, de bekerwinst van Club Brugge tegen RSC Anderlecht en de degradatie van KV Kortrijk. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.
Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.