
Trump ziet WK als vredesmiddel: 'Laat Rusland meedoen als ze de oorlog stoppen'
In een opvallende uitspraak heeft Donald Trump voorgesteld om Rusland onder voorwaarden terug te laten keren in het voetbal. Volgens de Amerikaans president zou deelname aan het WK 2026 een 'beloning' kunnen zijn voor het beëindigen van de oorlog in Oekraïne.
Rusland is sinds de invasie in Oekraïne in 2022 uitgesloten van alle FIFA- en UEFA-competities. Toch suggereert Trump nu dat een mogelijke heropname van de Russen bespreekbaar zou moeten zijn – mits het land stopt met de oorlog.
Tijdens de eerste bijeenkomst van zijn speciale WK-taskforce, en in aanwezigheid van FIFA-voorzitter Gianni Infantino, gaf Trump toe niet eens te weten dat Rusland momenteel uitgesloten is. "Is dat zo? Hij is de baas, ik niet", zei de president van Amerika terwijl hij naar Infantino keek, opgetekend door Daily Mail. "Dat klopt",reageerde de FIFA-preses. "Ze zijn voorlopig uitgesloten, maar we hopen op vrede zodat heropname mogelijk wordt. Trump zag er een kans in. "Dat zou best een goede motivatie kunnen zijn, toch? We willen dat ze stoppen. Elke week sterven er duizenden jonge mensen, vooral Russische en Oekraïense soldaten. Het is verschrikkelijk wat daar gebeurt. We gaan die oorlog stoppen."
De opmerkingen van Trump sluiten aan bij eerdere uitspraken van Infantino, die in maart al aangaf te hopen dat vrede ook zou betekenen dat Rusland terugkeert in het internationale voetbal. "Dat zou betekenen dat alles is opgelost", aldus de FIFA-baas destijds.
Vooralsnog is Rusland niet opgenomen in het WK-kwalificatietoernooi en lijkt deelname in 2026 uitgesloten. Toch blijft de deur op een kier – al is het op dit moment meer politieke wens dan sportieve realiteit.
Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de nederlaag van KRC Genk tegen Union, de bekerwinst van Club Brugge tegen RSC Anderlecht en de degradatie van KV Kortrijk. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.
Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.