Verheyen en Degryse eren Hans Vanaken: “Een van de iconen van Club Brugge”

Lof voor “grote meneer” Vanaken: “Een van de iconen van Club Brugge”

8

Hans Vanaken heeft er weer een prijs bij. Voor de eerste keer met Club Brugge won de drievoudige Gouden Schoen zondag de Beker van België. Marc Degryse en Gert Verheyen hadden na de gewonnen bekerfinale tegen RSC Anderlecht veel lof over voor Vanaken.

Zondag was Club Brugge aan het feest nadat het in de finale van de Croky Cup Anderlecht met 2-1 had verslagen. Vanaken hielp zijn ploeg weer mee aan een trofee. De voorbije jaren drukte Vanaken zijn stempel op het Belgische voetbal. “Dat is niet meer van deze tijd. Vroeger bleven spelers tien jaar bij hun ploeg. Dat is veranderd. Hij doet het nu op de ouderwetse manier”, aldus Degryse bij VTM.

Degryse toonde veel respect voor de prestaties van Vanaken. "Hij blijft altijd met zijn voetjes op de grond. Vanaken heeft vista. Hij houdt het ook altijd simpel. Hij is een grote meneer", klonk de analyse van Degryse over de middenvelder van Club Brugge.

Iconen van Club Brugge
Ook Verheyen had mooie woorden over voor Vanaken. "Ik gun hem alles. Hij gaat voorop in de strijd. Hij maakt deel uit van de hoogconjunctuur van Club Brugge, waar de ploeg al jaren inzit. Hij is de reden van die hoogconjunctuur. Dan mag je ook zoveel winnen. Hij gaat alle records breken."

Voor Verheyen is het duidelijk. Vanaken behoort bij de allerbeste spelers uit de clubgeschiedenis van Club Brugge. "Als je spreekt over iconen van Club Brugge is het volgens mij: Lotte Lambert, Jan Ceulemans, Franky Van der Elst en Hans Vanaken. Hij heeft heel veel gewonnen op het moment dat je de beste club bent", aldus Verheyen.

Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de discutabele strafschopfases in KRC Genk – Antwerp, het tweeluik tussen Union en Club Brugge en laat men zich uit over de moeilijke periode van KAA Gent. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.

Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.