
Onvrede over arbitrage bij Athletic Bilbao: 'Heeft de wedstrijd bepaald'
Bij Athletic Bilbao likt men de wonden na de 0-3 nederlaag tegen Manchester United in de Europa League. Trainer Ernesto Valverde geeft op de persconferentie na afloop aan niet geheel tevreden te zijn met de arbitrage, terwijl Iñaki Williams zijn onvrede uit in gesprek met Movistar.
De trainer van de Basken gaf na afloop van de wedstrijd aan geen excuses te willen maken, maar kon niet om het beslissende moment heen. "We hebben geprotesteerd vanwege een handsbal van Garnacho, maar het spel ging door. Toen ik het terugzag, vond ik het wel duidelijk, maar de scheidsrechter moet beslissen. Voor ons was het een te zware straf, en dat hebben we gevoeld."
Zijn ploeg had het mentaal lastig na de snelle achterstand. "We zijn slecht omgegaan met het eerste doelpunt en het tweede heeft ons veel pijn gedaan. Het heeft de wedstrijd bepaald. In die fase hadden we twee enorme kansen. Het is een harde uitslag, maar in fases hadden wij de overhand."
Ook Williams zag zijn ploeg goed aan de wedstrijd beginnen. "Maar na de eerste tegengoal maakten we fouten. We moeten geen excuses zoeken." Toch geeft de aanvaller aan zijn vraagtekens te hebben bij de arbitrage. "De penalty komt voort uit een voorafgaande handsbal die de scheidsrechter niet ziet. De spits laat zich ook nog makkelijk vallen. We kunnen er niets aan doen."
Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de discutabele strafschopfases in KRC Genk – Antwerp, het tweeluik tussen Union en Club Brugge en laat men zich uit over de moeilijke periode van KAA Gent. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.
Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.