De Condé over titelstrijd met Union en Club Brugge

De Condé over titelstrijd: "Geloof je nu echt dat ze bij Club Brugge kalm zijn?"

21

Na de nieuwe nederlaag tegen Antwerp zijn de titelkansen van Racing Genk serieus geslonken. Toch weigert Head of Football Dimitri de Condé de handdoek te werpen. In een gesprek met Het Laatste Nieuws benadrukt hij dat de club nog alles in het werk stelt om de mentale weerbaarheid op te krikken.

De Condé erkent dat de favorietenrol die velen Genk toedichtten, niet wordt waargemaakt. "Zijn wij de favoriet die velen dachten dat we waren? Neen – dat is duidelijk. En geloven de spelers er nog honderd procent in? Wellicht niet. Daar is werk aan", klinkt het openhartig.

Samen met coach Thorsten Fink probeert De Condé nu het geloof binnen de spelersgroep aan te wakkeren. "De Play-Offs zijn altijd een rollercoaster, waarin er al vaak waanzinnige plotwendingen hebben plaatsgevonden. Er kan nog veel gebeuren."

Opvallende uitspraak Fink
Opvallend was de eerdere uitspraak van Fink, die toegaf dat zijn ploeg de druk moeilijk verteert. Toch schrok De Condé niet van die eerlijkheid. "Ik heb begrip dat je na een teleurstellende nederlaag niet de energie hebt om meteen hardop te roepen: ‘En nu gaan we full force door’," stelt hij. "Maar ik heb geen capitulatie gemerkt bij hem. Integendeel."

De Condé denkt zelfs dat de zenuwen bij concurrenten Club Brugge en Union groter zijn. "Ik ben overtuigd dat het er bij Club nerveuzer aan toe gaat dan hier, denk je nu echt dat ze daar kalm zijn? En ook Union is enorm nerveus aan het worden, want het heeft voor het eerst uitgesproken dat het nu de favoriet is."

Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de discutabele strafschopfases in KRC Genk – Antwerp, het tweeluik tussen Union en Club Brugge en laat men zich uit over de moeilijke periode van KAA Gent. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.

Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.