
'Gakpo komt weg met Kaká-imitatie: Liverpool-aanvaller krijgt waarschuwing van FA'
Verschillende Britse media berichtten dat de Engelse voetbalbond FA Cody Gakpo een waarschuwing gegeven vanwege het tonen van een religieuze boodschap op zijn ondershirt. De Liverpool-aanvaller scoorde in de kampioenswedstrijd en had onder zijn uitgetrokken shirt de boodschap 'I belong to Jesus' staan.
Volgens The Athletic en de aan de Daily Mirror gelieerde site Liverpool.com, die het nieuws heeft geverifieerd bij de FA, kreeg Gakpo de berisping naar aanleiding van zijn actie na het scoren in de wedstrijd tegen Tottenham Hotspur afgelopen zondag. Na zijn doelpunt liet hij een shirt zien met de tekst I belong to Jesus, een geloofsuiting die vaker voorkomt onder christelijke voetballers. Zo was de Braziliaan Kaká in 2007 al een van de eersten die dit deed, na de Champions League-finale tussen AC Milan en Liverpool.
Hoewel zulke uitingen dus vaker voorkomen, zijn ze in strijd met de regels van de FA. Die verbieden religieuze, politieke en persoonlijke boodschappen of symbolen op het veld. Gakpo is hiervan op de hoogte gesteld via een officiële brief, en daarmee beschouwt de FA de zaak als afgehandeld. Er volgen geen verdere sancties, behalve de gebruikelijke gele kaart voor het uittrekken van het shirt.
Crystal Palace-aanvoerder Marc Guéhi kreeg eerder dit seizoen een waarschuwing vanwege een christelijke boodschap op zijn aanvoerdersband. Ook toen besloot de FA geen verdere stappen te ondernemen.
Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de discutabele strafschopfases in KRC Genk – Antwerp, het tweeluik tussen Union en Club Brugge en laat men zich uit over de moeilijke periode van KAA Gent. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.
Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.