
Garcia gerust over Rode Duivels-doelmannen: "Gelukkig speelt Courtois weer"
Bij de Rode Duivels lijkt bondscoach Rudi Garcia zich weinig zorgen te maken over de situatie onder de lat. Hoewel de heisa rond Thibaut Courtois' terugkeer nog maar net wat is gaan liggen, ziet Garcia vooral positieve signalen bij zijn doelmannen verteld hij aan Het Nieuwsblad.
De revalidatie van Thibaut Courtois na zijn knieblessure is een opluchting voor de bondscoach. "Gelukkig speelt Thibaut Courtois weer", aldus Garcia. De Real Madrid-doelman moest onlangs nog enkele wedstrijden laten schieten door een terugslag, maar zijn optreden tegen Getafe, waarin hij zich in de slotminuten met ware doodsverachting in de voeten van een tegenstander gooide, stelde Garcia gerust. "Dat betekent dat zijn knie goed is", klinkt het optimistisch.
Bij afwezigheid van Courtois deed Matz Sels zijn reputatie alle eer aan door sterk te keepen in de cruciale terugwedstrijd tegen Oekraïne. "Sels speelt een geweldig seizoen", benadrukte Garcia.
Ook de toekomst ziet hij rooskleurig in. De bondscoach noemde jongelingen als Senne Lammens en Mike Penders expliciet, ondanks enkele moeilijke momenten recent. Volgens Garcia is het "onvermijdelijk" dat Penders vroeg of laat doorstoot naar de A-ploeg. Daarnaast werd ook Maarten Vandevoordt nog eens in de verf gezet, een exponent van de indrukwekkende keepersschool van KRC Genk.
Tot slot hoopt Garcia dat keeperstrainer Guy Martens, die veel talenten heeft begeleid bij Genk, ook in juni nog beschikbaar is voor de nationale ploeg. "We zijn in gesprek met Genk daarover", liet de bondscoach nog weten.
Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de titel van Zulte Waregem, de armtierige topper RSC Anderlecht – Antwerp, het anti-voetbal van Union tegen KRC Genk en de demonstratie van Club Brugge. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.
Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.