Anderlecht denkt aan Touba als opvolger van Vertonghen

Anderlecht denkt aan Touba als opvolger van Vertonghen: "Contact is gelegd"

6

Bij RSC Anderlecht wordt er achter de schermen al hard gewerkt aan volgend seizoen. Olivier Renard staat voor een belangrijke zomermercato, zeker nu duidelijk is dat Jan Vertonghen aan het einde van het seizoen zijn voetbalschoenen aan de haak hangt. Een vervanger wordt gezocht – en mogelijk gevonden in de persoon van Ahmed Touba zo meldt transferexpert Ekrem Konur op X. 

De 26-jarige linksvoetige verdediger speelt dit seizoen op huurbasis bij KV Mechelen, waar hij indruk maakt. Touba staat onder contract bij het Turkse Basaksehir, maar Malinwa heeft een aankoopoptie van 800.000 euro. Die optie lijkt een koopje, want de marktwaarde van Touba bedraagt momenteel al zo’n 2,2 miljoen euro.

KV Mechelen zou dus slim kunnen cashen door Touba eerst zelf definitief over te nemen en vervolgens door te verkopen aan een grotere club. Indien Mechelen de optie niét licht vóór het aflopen van zijn contract, zou Touba transfervrij worden – en dan ligt de weg naar het Lotto Park volledig open.

Volgens de doorgaans goed geïnformeerde Ekrem Konur heeft Anderlecht inmiddels al contact opgenomen met de 14-voudige Algerijnse international. De Brusselaars willen de verdediging van Besnik Hasi – of diens opvolger – versterken met een ervaren profiel aan de linkerzijde. Touba zou in dat plaatje perfect passen.

De verdediger genoot zijn jeugdopleiding bij Club Brugge en Zulte Waregem, speelde voor Belgische jeugdelftallen, maar koos uiteindelijk voor een interlandcarrière bij Algerije. Via omzwervingen in Bulgarije, Nederland en Turkije lijkt een terugkeer naar België nu aanstaande.

Loading

Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de titel van Zulte Waregem, de armtierige topper RSC Anderlecht – Antwerp, het anti-voetbal van Union tegen KRC Genk en de demonstratie van Club Brugge. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.

Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.