
"Als Vanaken zaagt tegen de scheidsrechters, dan heeft hij meestal gelijk"
Hans Vanaken pakte eerder dit jaar zijn derde Gouden Schoen. Michel Preud'homme had hem jarenlang onder zijn hoede en denkt duidelijk met plezier terug aan die tijd.
"Wat mij van Hans Vanaken is bijgebleven, is zijn ongelooflijk overzicht. Als coach voer je op training vaak regels in omdat je een bepaald doel wil bereiken. Geen twee laterale passes na elkaar. Of maximum twee keer de bal raken. Als het doel bereikt is, en ze hebben toch twee keer lateraal gespeeld, dan zie je dat wel eens door de vingers. Maar dan was Hans daar altijd: 'Twee keer geraakt.' Of: 'Twee keer opzij gespeeld'. Hij ziet simpelweg alles op een veld."
Preud'homme ziet in Vanaken dan ook de ideale aanvoerder voor Club. "Wat je nog hebt bij Hans: als hij zaagt tegen scheidsrechters, dan is het omdat hij gelijk heeft. Hans is niet iemand die zaagt om te zagen. Je hebt er die altijd klagen en zagen. Als hij zaagt op een veld, dan kan je ervan uitgaan dat hij meestal juist is. Hij ziet simpelweg álles."
Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de overwinning van Club Brugge tegen KRC Genk, de titelstrijd in de Challenger Pro League en de 0 op 9 van Besnik Hasi bij RSC Anderlecht. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.
Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.