
Anderlecht wil contract van De Cat nóg eens verlengen: ‘Extra jaar aan toevoegen’
RSC Anderlecht lijkt met Nathan De Cat een diamant in huis te hebben. De 16-jarige verdediger/middenvelder maakte dit seizoen zijn opwachting bij de A-kern en viel al twee keer in tijdens de Play-offs. En hoewel hij pas in september zijn contract verlengde tot 2027, is paars-wit nu al van plan om daar een extra jaar aan toe te voegen. Aldus Het Nieuwsblad.
Bij Anderlecht willen ze koste wat kost vermijden dat De Cat straks door een buitenlandse club wordt weggeplukt. Door zijn jonge leeftijd mag hij nog geen langdurige verbintenis tekenen, maar de club wil deze zomer zijn contract wél opnieuw verlengen zodra dat wettelijk mogelijk is.
Analisten en kenners zijn alvast laaiend enthousiast over zijn potentieel. “Ik heb zelden iemand gezien met zo'n zuivere lange bal”, zegt U17-bondscoach Bob Browaeys. Hij vergelijkt De Cat zelfs met niemand minder dan Toby Alderweireld. “Zijn passing is fenomenaal.”
“Hij legt een bal van vijftig meter met precisie neer, en ook onder druk kiest hij steevast de juiste oplossing.” De Cat zelf blijft nuchter: hij wil gewoon blijven voetballen en zich verder ontwikkelen bij Anderlecht. Dat schrijft Het Nieuwsblad.
Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de overwinning van Club Brugge tegen KRC Genk, de titelstrijd in de Challenger Pro League en de 0 op 9 van Besnik Hasi bij RSC Anderlecht. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.
Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.