
Reactie Maes op pijnlijke actie bij Willem II: 'Hoef ik jou niet te zeggen'
Peter Maes heeft sportief gereageerd op de protestactie van de Willem II-fans waarin hij het lijdend voorwerp was. De fans van de Tricolores maakten deze week via protestdoeken duidelijk dat ze willen dat Maes op straat wordt gezet.
Nu Willem II al zes wedstrijden op rij heeft verloren en serieus moet vrezen voor degradatie, neemt de kritiek op Maes toe. Dinsdag hingen fans doeken bij het Koning Willem II Stadion op, waaruit hun wens voor een vertrek van Maes duidelijk werd. In gesprek met het Brabants Dagblad reageert Maes daarop. "Zulke dingen zijn niet het allerleukste van voetbal, maar het hoort er wel bij. Ook bij onze situatie. Twee punten uit elf duels is gewoon niet goed genoeg, punt."
"En daar is de coach verantwoordelijk voor, punt. Dus ik was wel voorbereid op het feit dat zoiets kon gebeuren. We hebben fantastische, maar ook emotionele supporters die begaan zijn met het resultaat. Dus ik kan hen wat dit betreft niets verwijten", vervolgt Maes, die Willem II vorig seizoen nog naar de Eredivisie leidde. "Heeft het me geraakt? Ja. Maar heeft het invloed op mijn werk? Nee."
"Ik heb ook veel liever dat ík word aangepakt, dan mijn spelers. Zij moeten uit de wind blijven en in wedstrijden zoveel mogelijk vanuit hun gevoel blijven voetballen. Natuurlijk voel ik bij de spelers teleurstelling. En natuurlijk zijn er momenten waarop het moeilijk is. Maar ik zie ook dat ze er nog keihard voor gaan, de wil om dit om te draaien met elkaar is er volledig. Zo niet, dan is er natuurlijk maar één oplossing. En die hoef ik jou niet te vertellen", besluit de trainer van Willem II, die het zondag met zijn ploeg opneemt tegen koploper Ajax.
Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de bijna-comeback van Antwerp tegen Club Brugge, de nederlaag maar ook hoopgevende prestatie van RSC Anderlecht tegen KRC Genk en wordt er uitgekeken naar de toekomst van Kevin De Bruyne. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.
Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.