
'Naam van met actieve tuberculose besmette PSV-speler is bekend'
Lucas Pérez is de PSV-speler die getroffen is door actieve tuberculose. Dat weet De Telegraaf maandag te melden. Eerder op de dag maakten de Eindhovenaren bekend dat een niet bij naam genoemde selectiespeler kampte met het virus.
Om privacyredenen noemde PSV de naam van de besmette speler niet, maar dat doet De Telegraaf nu dus alsnog. De ochtendkrant heeft via 'Spaanse bronnen' vernomen dat Pérez kampt met actieve tuberculose. Hoe en wanneer de Spanjaard, die een maand geleden transfervrij naar Eindhoven kwam, het virus heeft opgelopen, is niet bekend. PSV meldde wel dat de besmette speler het naar omstandigheden goed maakt.
Voor Pérez dreigt zijn periode bij PSV nu uit te gaan als een nachtkaars. De routinier ligt namelijk tot eind juni vast, terwijl het 'hoogst twijfelachtig' is of hij door de besmetting nog wel in actie gaat komen dit seizoen. Eerst zal Pérez drie tot vier weken in isolatie moeten. Die isolatie zou vervolgens nog verlengd kunnen worden. De aanvalsleider zal ook een antibioticakuur moeten ondergaan.
Dat is een aanslag op zijn conditie, waardoor Pérez zijn conditie eerst zal moeten opbouwen, als hij uit isolatie is en zich weer op De Herdgang mag melden. Dat zorgt dus in totaal voor een absentie van minimaal vijf tot zes weken, terwijl De Telegraaf niet uitsluit dat Pérez dit seizoen helemaal niet in actie meer komt.
Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de wedstrijden van de Rode Duivels tegen Oekraïne, de trainersontslagen bij RSC Anderlecht en Cercle Brugge en de sterke prestaties van Hans Vanaken (Club Brugge) en Kos Karetsas (KRC Genk) tijdens de interlandperiode. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.
Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.