
De Bruyne na zege tegen Oekraïne: "Soms presteer je beter met het mes op de keel"
De Rode Duivels toonden zich tegen Oekraïne van hun beste kant en knokten zich via een overtuigende 3-0 naar het behoud in de A-divisie van de Nations League. Kevin De Bruyne leidde zijn ploeg als aanvoerder en was na afloop duidelijk bij VTM: dit was alles of niets.
De Bruyne zag een duidelijke vooruitgang ten opzichte van de heenwedstrijd. “We hebben beter druk kunnen zetten dan vorige week, en zij geraakten moeilijker onder die pressing uit”, legde hij uit. “Als het alles of niets is, moet je vooruit. Voor ons was er maar één manier om dit recht te zetten, en dat was deze."
Volgens de City-middenvelder werkte de hoge inzet zelfs bevrijdend. “Soms is het mes op de keel net wat je nodig hebt om te presteren. Dat zagen we vandaag.” De Bruyne prees ook de ploeg als geheel, en in het bijzonder de invallers. “We hebben hen moe gespeeld en daarna hebben de invallers het verschil kunnen maken. Door hun drive en inzet viel het in onze plooi. Dat is belangrijk, want in een team heb je iedereen nodig.”
Lof voor Lukaku
Tot slot had De Bruyne ook nog lovende woorden over voor spits Romelu Lukaku, die opnieuw beslissend was met twee goals. “Romelu zal altijd zijn doelpunten maken. Hij is zó efficiënt. Scoren zal hij nooit verleren – dat is zijn kracht, en dat helpt ons vooruit.”
Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de moeilijke periode van Gustaf Nilsson bij Club Brugge, de kritiek van STVV en Cercle Brugge op de wedstrijdleiding en de overwinning van KRC Genk tegen Union. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.
Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.