
“De Rode Duivels deden net alsof er geen tienduizenden waren gestorven”
De Rode Duivels gingen in de heenmatch van de Nations League met 3-1 onderuit tegen Oekraïne. Volgens Nico Dijkshoorn, de columnist van Het Nieuwsblad, hadden de Rode Duivels eigenlijk niet moeten spelen tegen het land dat momenteel in oorlog is.
Dijkshoorn vertelt hoe hij de match van de Rode Duivels tegen Oekraine ervaarde. “Ik voelde mijn maagje toen de Rode Duivels donderdag in het stadion van een Spaanse derdeklasser net deden alsof er niet tienduizenden landgenoten van de tegenstander waren gestorven in een brute, nooit gewilde oorlog.”
De columnist beschrijft wat voor gevoel de match van de Rode Duivels bij hem opriep. “Het voelde als volgt: bij twee vrienden op bezoek gaan, zij doet de deur open met een gescheurde blouse en een blauw oog. Hij staat met een pluk haar in zijn hand achter haar in de gang. Een uur later hoor je jezelf zeggen: ‘Heerlijk dit gerecht! Ik wil het recept’”, aldus Dijkshoorn.
De Rode Duivels en Oekraïne hadden niet moeten voetballen. Hand in had het veld op en weigeren af te trappen. Dat zou prachtig zijn geweest”, besluit de columnist. Zondag staan de Rode Duivels opnieuw tegenover Oekraïne in de Cegeka Arena van KRC Genk.
Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de moeilijke periode van Gustaf Nilsson bij Club Brugge, de kritiek van STVV en Cercle Brugge op de wedstrijdleiding en de overwinning van KRC Genk tegen Union. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.
Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.