
Alderweireld sluit extra jaar bij Antwerp uit: “Ik wil mijn woord houden”
Toby Alderweireld blijft strijdvaardig. Ondanks een zware dijblessure die hem mogelijk het einde van het seizoen kost, weigert de kapitein van Royal Antwerp FC zijn carrière nu al op te geven. “Ik zal alles geven om nog één keer een wedstrijd te spelen”, klonk het vastberaden in de VTM-studio.
Alderweireld raakte zondag geblesseerd op het veld van Standard, waar hij in de absolute slotfase met pijn naar zijn bovenbeen greep. Een dag later volgde het harde verdict: een scheur in de quadriceps. De kans dat hij nog in actie komt tijdens de Champions’ Play-Offs lijkt bijzonder klein. Toch houdt de verdediger de deur op een kier voor een allerlaatste optreden.
“Het is moeilijk, dat geef ik toe. Maar aan de andere kant: het zit vooral in je hoofd”, aldus Alderweireld. “Ik wil écht alles op alles zetten om nog één keer te kunnen spelen voor Antwerp. Al is het maar één match. Daar werk ik keihard voor.”
De vraag dringt zich op of Alderweireld – die eerder al aangaf aan zijn laatste seizoen bezig te zijn – zijn carrière niet met een jaartje verlengt. Die hoop mag de Antwerp-fanatieke achterban meteen opbergen. “Een extra jaar? Neen. Eens je een beslissing neemt, moet je daar bij blijven. Ik wil mijn woord houden.”
Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de moeilijke periode van Gustaf Nilsson bij Club Brugge, de kritiek van STVV en Cercle Brugge op de wedstrijdleiding en de overwinning van KRC Genk tegen Union. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.
Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.