
Vreven gaat geen geheim recept toepassen in Lokeren: "Meer grinta en drive pompen"
SC Lokeren-Temse is niet lang bij de pakken blijven zitten na het ontslag van Hans Cornelis. Amper enkele uren later stelde het Stijn Vreven aan als opvolger. Hij moet de fusieclub naar veilige wateren loodsen in de Challenger Pro League. Naar goede gewoonte vat Vreven die missie vol passie en vuur aan.
Vreven heeft intussen al een stevig gevuld cv, met naast ervaring in Nederland en Slovenië vooral clubs in eigen land. Bij Waasland-Beveren, Beerschot-Wilrijk, KV Oostende, maar ook op ... Daknam passeerde hij al eens eerder. In het seizoen 2019-2020 stond hij er aan het roer, al eindigde dat verhaal wel in mineur, meer bepaald met het faillissement. "Ik heb hier dus nog wel een rekening openstaan, tijd om revanche te nemen", klinkt Vreven strijdvaardig bij Het Nieuwsblad.
Vreven toonde zich daarnaast hoffelijk en benadrukte zijn "dubbel gevoel". "Want in het midden van het seizoen instappen betekent tegelijk ook dat je de plaats inneemt van een collega. Hans Cornelis verdient respect", deelt hij een pluim uit aan zijn collega. Die laatste loodste Lokeren-Temse terug naar het profvoetbal.
Nu is het aan Vreven om de oude dagen te doen herleven op Daknam. "Ik ben hier toen met tranen in de ogen vertrokken omwille van de miserie waarin de club was terechtgekomen. En ik wil hier opnieuw met tranen kunnen vertrekken, maar dan van geluk." Dan zal Vreven in de eerste plaats de club in de Challenger Pro League moeten houden. Door wisselvallige optredens houdt Lokeren-Temse voorlopig slechts twee ploegen achter zich. Zelf heeft het zeventien punten, terwijl RFC Seraing op zestien staat en Jong Genk er dertien telt.
Hoe Vreven Lokeren-Temse verder naar boven wil stuwen, klinkt niet als een verrassing voor wie hem goed werkt. Zijn doel is om "meer grinta en drive in de ploeg te pompen." Op training zal er hard gewerkt moeten worden en in wedstrijden tellen vooral de punten. "Zakelijk als het moet, maar altijd met passie", zo vat Vreven zijn devies samen in een oneliner.
Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de goede prestatie van Kasper Dolberg, de goedgekeurde VAR-treffer van KAA Gent tegen KV Mechelen en een vooruitblik op de CL-partij van Club Brugge tegen Atalanta. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.
Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.