Ex-arbiter geeft Hasi gelijk over VAR na Mechelen - Gent

Ex-arbiter geeft Hasi gelijk over VAR: “Zijn woede is volstrekt te begrijpen”

Update: 8 februari om 14:41

Tim Pots, de voormalige arbiter, heeft gereageerd op de gelijkmaker van KAA Gent in de slotfase tegen KV Mechelen. De VAR had tien minuten nodig om het doelpunt geldig te verklaren. Volgens Besnik Hasi was het buitenspel en de hoofdtrainer uitte zich dan ook meer dan woedend. Pots geeft via Het Laatste Nieuws Hasi gelijk.

In de absolute slotfase maakte Hugo Gambor de 3-3 nadat doelman Ortwin De Wolf de kopbal van Omri Gandelman kon pareren. De VAR checkte het doelpunt op buitenspel en had daar maar liefst acht minuten voor nodig. Het doelpunt werd geldig verklaard, terwijl de ‘official offside line’ niet klopte. De bal was op dat moment al vertrokken van het hoofd van Gandelman.

Pots blikt als volgt terug op de late gelijkmaker van Gent tegen Mechelen. Pots vraagt zich af of de schouder van Gambor dichter bij de doellijn is dan de bal op het moment van koppen van Gandelman. “Er wordt 3D toegepast op Gambor en dat is correct. Maar je moet ook op de bal 3D toepassen want die is óók in de lucht. Maar er is helemaal geen witte stippellijn te zien. De witte lijn is gewoon in de lucht getrokken. Onvoorstelbaar”, citeert Het Laatste Nieuws Pots.

Pots legt uit dat de bal zich nooit een halve meter binnen de kleine backlijn kan bevinden omdat de man die kopt er een stuk buiten staat. “Dit is naar alle waarschijnlijkheid buitenspel maar om zeker te zijn moet je minstens de witte lijn opnieuw trekken. Maar eigenlijk kan je best helemaal opnieuw beginnen want ook het moment dat Gandelman kopt is niet correct gecapteerd. De woede van Hasi is volstrekt te begrijpen.”

Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de vele discutabele rode kaarten in de JPL, de zware kritiek op Kikkenborg bij RSC Anderlecht en de uitspraken van Dirk Kuyt na het vertrek van Thibaud Verlinden bij Beerschot.

Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.