© Photo News

© Photo News

Club Brugge liet Jurasek glippen als opvolger Skov Olsen: 'Schaduwelf was klaar'

16Reacties

Club Brugge heeft zich eerder koest gehouden op de winterse transfermarkt. De jonge Vince Osuji is een wissel op de toekomst, terwijl voor de vertrokken Andreas Skov Olsen uiteindelijk geen vervanger werd gehaald. Om die beslissing te nemen, is Club niet over één nacht ijs gegaan.

Sommige kwatongen beweerden dat Club Brugge onvoorbereid de wintermercato is ingestapt, maar dat is volgens Het Nieuwsblad onzin. De sportieve cel had wel degelijk een 'schaduwelftal' klaar om mogelijke vertrekkers op te vangen. Daar stond bijvoorbeeld Matej Jurasek op. De Brugse scouting bekeek de 21-jarige vleugelaanvaller van Slavia Praag nadrukkelijk, maar die koos uiteindelijk voor Norwich City.

Het is niet per se zo dat Club Brugge zich de kaas van het brood liet eten in dat dossier. Op dat moment was Skov Olsen echter nog niet vertrokken. De intense interesse van VFL Wolfsburg zou pas later opduiken, waardoor de timing om Jurasek aan te trekken verkeerd zat. Blauw-Zwart wilde ook niet de gok wagen om met te véél vleugelaanvallers opgezadeld te zitten.

Naast die timing speelde ook de stormachtige doorbraak van Chemsdine Talbi een rol. Zelfs toen Skov Olsen nog blauw-en-zwart droeg, mocht het jeugdproduct al steeds vaker opdraven. De laatste weken speelt hij op erg hoog niveau. Met ook nog Christos Tzolis, Michal Skoras en ook nog Hugo Vetlesen (in principe een centrale middenvelder, maar ook al ervaring op de flank) acht Club zich voldoende gewapend voor de komende maanden.

Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de vele discutabele rode kaarten in de JPL, de zware kritiek op Kikkenborg bij RSC Anderlecht en de uitspraken van Dirk Kuyt na het vertrek van Thibaud Verlinden bij Beerschot.

Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.