Sam Baro is streng voor iedereen bij KAA Gent

Baro zet KAA Gent op scherp: "Niet hard genoeg gewerkt voor de ploeg waarin ik heb geïnvesteerd"

21 januari om 16:42

Er is sprake van een (kleine) crisis bij KAA Gent. De ploeg doet het qua resultaten niet slecht, maar het spelniveau wordt steeds slechter. Dat heeft coach Wouter Vrancken ook de kop gekost. En eigenaar/voorzitter Sam Baro wil verbetering zien.

Na het vertrek van Vrancken bracht Baro meer uitleg voor de aanwezige pers. Hij besefte ook dat het beter moet (en kan), maar dat dat ook met groeipijnen gaat. "De laatste maanden groeien we niet. Integendeel", aldus Baro. "Het kabbelde naar beneden. Iedereen heeft zichzelf bijeen kunnen vegen en motiveren, maar het resultaat was altijd één stap vooruit en 2 of 3 stappen achteruit."

Dat er een gebrek aan kwaliteit is bij Gent, dat vindt Baro onterecht. "Met de kwaliteit die we hebben, hadden we verschillende matchen beter moeten spelen en moeten winnen. Iedereen beseft dat: we staan niet met slappe oogjes te kijken naar wat ons overkomt", aldus de sterke man van Gent.

Brand bij Gent
Het mindere niveau heeft uiteindelijk ook voor het vertrek van Vrancken gezorgd, maar Baro wil de schuld niet in de schoenen van de ex-trainer gooien. "Er zijn verschillende werven die in ons bedrijf of onze club in brand staan en die geblust moeten worden. Ik wil meer grinta, focus, leiderschap, maturiteit, discipline en samenspel zien", klinkt het.
 Baro zet de hele club dan ook op scherp: hij wil beterschap zien. "Er wordt hard gewerkt, maar niet voldoende voor de topclub die wij willen zijn. En niet voldoende voor de ploeg waar ik 30 miljoen euro in heb geïnvesteerd", besluit hij.

Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over het ontslag van Domenico Tedesco en zijn mogelijke opvolgers, het debuut van Chino Huerta bij RSC Anderlecht en de potentieel spannendste degradatiestrijd ooit. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.

Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.