
Degradatie weer wat verder weg, Cercle pakt cruciale driepunter tegen tienkoppig Dender
Cercle Brugge kan weer wat geruster ademhalen. Een strijd tegen de degradatie leek onafwendbaar na een slechte seizoensstart, maar de Vereniging heeft zaterdag weer een goede stap gezet richting het behoud. Het wist op bezoek bij JPL-revelatie FCV Dender met 0-1 te winnen.
Cercle Brugge kon dan wel winnen, maar echt spektakelvoetbal kregen we niet te zien. Al begon het wel bijzonder opvallend met een vermeende terugspeelbal van Dender (die niets opleverde) en ook een vroege en rode kaart voor David Hrncar.
🟥 | FC Dender zal 8️⃣0️⃣ minuten met een man minder moeten spelen. 😬 #DENCER pic.twitter.com/ZbCefRMu5h
— DAZN België (@DAZN_BENL) January 18, 2025
Het speelde allemaal in de kaart van Cercle, dat wel de betere was en duidelijk op zoek ging naar een vroeg openingsdoelpunt. Michael Verrips ook echt aan het werk zetten zat er niet in, al kon het na bijna een half uur voetballen wel vieren. Diakité bracht de bezoekers op voorsprong. Dender kwam er nooit écht aan te pas en wist doelman Maxim Delanghe dan ook niet te verschalken.
𝐇𝐓 I 0-1 aan de rust. #DENCER pic.twitter.com/eTnv4fPK7Q
— Cercle Brugge (@cercleofficial) January 18, 2025
In de tweede helft kwam Dender wel beter voor de dag, met meer aanvallende intenties. Dat zou in principe ook kansen moeten opleveren. Die kwamen er niet. Een doelpunt kregen we dan ook niet te zien en het bleef 0-1.
Dankzij de overwinning stijgt Cercle (tijdelijk) naar de elfde plek in de stand. Dender blijft steken op de achtste plek, maar kan nog voorbij worden gestoken door Standard, KV Mechelen en Oud-Heverlee Leuven.
Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de overwinning van Club Brugge op het veld van RSC Anderlecht, de vuurpijlen en het Bengaals vuur bij Charleroi en Royal Antwerp FC en de zege van KRC Genk tegen OH Leuven. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.
Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.