OFFICIEEL: Supporters worden eigenaar van Lyra-Lierse: ‘Uniek in België'

OFFICIEEL: Supporters worden eigenaar van Lyra-Lierse: ‘Uniek in België'

7 mei - 09:45
7

Lyra-Lierse komt met het bericht dat op 30 mei 2022 de supporters zich ook officieel aandeelhouder en eigenaar van K. Lyra-Lierse mogen noemen. De club wil daardoor een statement de Belgische voetbalwereld insturen.

‘Hiermee gaat K. Lyra-Lierse sterk in tegen de tendens van het voorbije decennium, waarbij Belgische voetbalclubs steeds meer in handen vielen van rijke (buitenlandse) eigenaars en clubs steeds verder van hun achterban weggleden. En dit met een bestuursmodel dat eigenaarschap en inspraak voor supporters op een unieke wijze garandeert en waarborgt voor de toekomst’, zo staat te lezen op de webstek van Lyra-Lierse.

De samenwerking is uniek in België. ‘Vanaf 30 mei zal de club werken vanuit een coöperatieve vennootschap met sociaal oogmerk (oftewel CVSO). Deze structuur bevat steeds meerdere aandeelhouders, van wie het stemrecht gelimiteerd is tot maximaal 10%. K. Lyra-Lierse zal hierbij de enige club in het nationale voetbal zijn die opereert vanuit deze vorm.’

’Alle aandeelhouders in deze CVSO zijn bovendien supporters van onze club en de samenstelling van de ca. 30 aandeelhouders is zeer divers: van bedrijfsleiders uit de regio die onze club reeds jarenlang trouw ondersteunen, tot individuele supporters en supportersclubs of vriendengroepen die samen een aandeel van onze club aanschaffen.'

Video player

Check de laatste video’s
Meer video’s

Plaats een reactie